Koloidní stříbro

Po několikanásobném testování (výsledky Vám rádi osobně sdělíme) jsme se rozhodli zařadit do stálého sortimentu KOLOIDNÍ STŘÍBRO.

Sortiment na prodejně budeme dle zájmu zákazníků postupně rozšiřovat, produkty, které nemáme momentálně "skladem" je možné objednat a následně u nás vyzvednout.  

Ve stálé nabídce je zařazeno: 

  • Koloidní stříbro koncentrace 20 ppm, objem 500 ml - cena 250,- Kč
  • Koloidní stříbro koncentrace 30 ppm, objem 500 ml - cena 290,- Kč
  • Koloidní stříbro koncentrace 30 ppm, nosní spray - cena 130,- Kč

 

Koloidní stříbro prodáváme jako kosmetický přípravek v souladu s legislativou České republiky a Evropské unie.

Produkty jsou atestovány Státním zdravotním ústavem, jejich kvalita je ověřena registrací do CPNP (Cosmetic Products Notification Portal) Evropské Unie na základě provedených chemicko-fyzikálních rozborů.

Proč koloidní stříbro?

Koloidní stříbro je čisté metalické stříbro ve formě nanometrických částic rozptýlené v čištěné vodě.

Forma roztoku umožňuje mnoha způsoby využít různých vlastností stříbra.

Na základě směrnic a nařízení Evropské unie, které jsme jako členský stát povinně včlenili do našeho právního systému, prodáváme  koloidní stříbro pouze jako kosmetický prostředek a nemůžeme zde tudíž uvádět žádná (ani pravdivá) zdravotní tvrzení. Důvody pro taková nařízení jsou jistě každému zřejmé.

Vyzkoušejte prostředek prověřený nikým jiným, než lidmi. A to po dobu mnoho stovek let nazpět! Geniální věci nejsou složité...

Princip účinnosti koloidního stříbra

Koloidní stříbro a stříbro obecně má antimikrobiální účinky. Ničí nepřátelské patogeny neboli tzv. bezkyslíkaté mikroorganismy a neovlivňuje aerobní bakterie, které potřebují k životu kyslík.

Částice stříbra působí uvnitř mikroorganismů pomocí tzv. oligodynamického účinku. Stříbro jako katalyzátor blokuje činnost dýchacích a trávicích enzymů škodlivých mikroorganismů, což vede k jejich záhubě. Účinek stříbra je pozorovatelný již v řádu minut.

Stříbro tak vlastně neničí mikroorganismy přímou cestou, ale prostřednictvím zastavení procesu jejich látkové přeměny (metabolismu). Mikroorganismus tak umírá udušením a nedostatkem energie. To je důvod, proč mikroby nemohou získat na účinky stříbra resistenci.

Kosmetické působení koloidního stříbra je odvozeno od uvedených účinků stříbra.

Níže uvádíme odkaz na web, který se věnuje problematice Zdravotních tvrzení. Díky tomu můžete srovnat poskytované informace o koloidním stříbru pro spotřebitele před a po regulaci Evropskou unií. 

Účinky koloidního stříbra 

Koncentrace koloidního stříbra - ppm

Koncentrace roztoků koloidního stříbra jsou udávány v jednotkách "ppm" (parts per million viz. wikipedie). Tato hodnota udává, kolik částic kationtů stříbra (Ag+) je obsaženo v jednom milionu částic čisté vody (H2O).

Koncentrace 10 ppm tedy znamená, že na 1.000.000 miligramů (jeden kilogram - litr) vody připadá 10 miligramů částic stříbra. Analogicky, např. 30 ppm označuje 30 miligramů stříbra v jednom litru roztoku (koloidu).