Pohanková sekaná 160 g BIO PRO-BIO

Směs obilovin na přípravu vegetariánské sekané. Základ tvoří pohanková lámanka.

Pohanka pochází z chladných oblastí Himalájí, proto se traduje, že posiluje a prohřívá organismus. Pohanka u nás bývala hodně oblíbenou potravinou a dnes je její používání opět na vzestupu. Pohanka je lehce stravitelná, nutričně hodnotná a je nejlepším přírodním zdrojem rutinu – vitamínu P, který je důležitý pro cévní pružnost. Je také významným zdrojem vlákniny a vitamínů skupiny B. Pohanka obsahuje draslík, fosfor, vápník, železo, měď, mangan, zinek a velké množství hořčíku. Účastní se tvorby energie, nervových funkcí, svalové relaxace a tvorby zubů a kostí.

Složení: Pohanka loupaná lámanka* (75 %), sušená bramborová kaše*, sušená zelenina* (9 %) (cibule, špenát, česnek, paprika červená, mrkev, petrželová nať), koření*, mořská sůl, sušené houby* (hřib pravý).* produkt kontrolovaného ekologického zemědělství. Obsah soli je max. 3,2 %.

Návod k přípravě: Obsah sáčku vložte do hrnce, přelijte 200 ml vroucí vody, promíchejte, přikryjte poklicí a nechte 10 minut stát. Do částečně vychlazené hmoty zamíchejte 1 vejce. Dno pekáčku vytřete olejem. Mokrýma rukama zformujte z připravené hmoty šišku, vložte do pekáčku, propíchejte špejlí a poklaďte plátky másla. Přikryjte poklicí, vložte do vyhřáté trouby (200 °C) a pečte cca 45 minut. Během pečení podle potřeby podlévejte horkou vodou nebo občas přidejte plátek másla. Posledních 15 minut pečte nezakryté pro vytvoření zlatavé kůrky. Mírně vychlazené krájejte na plátky. Podávejte s bramborovou kaší a okurkovým nebo hlávkovým salátem.

© Bioletňany 2010 Všechna práva vyhrazena.

Bioletnany.cz