Nízkokalorické sirupy ze stévie

Tekutý cukr

Nízkokalorický tekutý cukr s fruktózou a sladidlem z přírodního zdroje (stevia sladká, cukrová).Vhodný pro teplou a studenou kuchyni, pečení, vaření a přípravu salátů. Výborný k oslazení teplých a studených nápojů, čajů. K výrobě domácích šťáv, marmelád, džemů a kompotů.

Vlastnosti : lahodná chuť, velmi nízká kalorická hodnota, vysoká sladivost v malém množství, dobře a rychle rozpustný, lehce stravitelný, plně nahrazuje řepný cukr, neobsahuje chemické konzervanty, umělá sladidla a barviva.

Podpůrný prostředek k redukčním dietám.Doplňek dietní stravy.

Výživové hodnoty 100 g tekutého cukru : Energetická hodnota kJ/kcal : 1224/292 .

Bílkoviny 0g, sacharidy 72 g, z nich cukry 72 g, tuky 0 g, vláknina 0 g, sodík méně než 0,1 g .

Výrobek neobsahuje zdroj fenylalaninu, mohou konzumovat nemocní fenylketonurií a celiakií, též vhodné pro děti, kojící matky a diabetiky.

Balení:   0,5 l - 650 g

Potraviny oslazené tímto výrobkem dosahují i při značném snížení obsahu cukrů stejně intenzivní sladkou chuť jako výrobky slazené běžným cukrem. 

Jedná se o vyváženou kombinaci sladidla z přírodního zdroje Stevia rebaudiana Bertoni a jednoduchého přírodního ovocného cukru fruktóza. Extrakt z této rostliny byl v roce 2011 povolen pro použití v potravinářském průmyslu také v zemích evropské unie.

 

   Touto kombinací vzniká výrobek, u kterého se podstatně zvyšuje ekvivalent sladivosti. Stevia rebaudiana Bertoni je 300 krát sladší než běžný cukr. Tekutý cukr má proto vysokou sladivost v malém množství a zároveň tak velmi nízkou energetickou hodnotu. Lahodnou chuť a lehkou stravitelnost, která nezatěžuje organismus. Neobsahuje chemické konzervanty, barviva a umělá sladidla. Slouží jako podpůrný prostředek k redukčním dietám a jako doplňek dietní stravy. Neobsahuje zdroj fenylalaninu a mohou ho proto konzumovat nemocní fenylketonurií a celiakií.

 

Nízkokalorické sirupy s fruktózou a sladidlem z přírodního zdroje (stevia sladká, cukrová) s příchutí 

  • brusinka
  • konopí
  • rakytník
  • aloe vera

Vlastnosti : lahodná chuť, velmi nízká kalorická hodnota, vysoká sladivost v malém množství, dobře a rychle rozpustný, lehce stravitelný. Neobsahuje chemické konzervanty, umělá sladidla a barviva.

Podpůrný prostředek k redukčním dietám.Doplňek dietní stravy.

Výživové hodnoty 100 g nápoje připraveného dle návodu : Energetická hodnota kJ/kcal : 58,1/13,8

Bílkoviny 0 g, sacharidy 3,35 g, z nich cukry 3,35 g, tuky 0 g, vláknina 0 g, sodík méně než 0,1 g.

Doporučené ředění :       1  : 19

Balení:   0,5 l - 650 g

Sladivost : z této lahve si připravíte 10 litrů lahodného nápoje, z 0,05 lt. vyrobíte 1 lt. nápoje

Výrobek neobsahuje zdroj fenylalaninu, mohou konzumovat nemocní fenylketonurií a celiakií, též vhodné pro děti, kojící matky a diabetiky.

Nápoj připravený dle návodu dosahuje i při značném snížení obsahu cukrů stejně intenzivní sladkou chuť jako běžné sirupy.

 

 

© Bioletňany 2010 Všechna práva vyhrazena.

Bioletnany.cz