Hořčice BIO BIO NEBIO

Toto žluté hořčičné semínko bylo vypěstováno na ekologické farmě v jižním Německu. Má lehce štiplavou chuť připomínající křen.
Lidové léčitelství: Hořčičné semínko podporuje trávení tím, že zvyšuje tvorbu žaludečních šťáv a zrychlí peristaltiku střev. Známé jsou také hořčičné obklady (placky), které se používají při katarech horních cest dýchacích. Hořčičné placky připravíme tak, že na ručním mlýnku nameleme (nebo v hmoždíři nadrtíme) hořčičná semínka, která poté nasypeme na vlhké plátno. Přiložíme na hrudník a necháme 5 minut působit. Přikládáme jednou denně střídavě na hrudník a na záda, při horečkách můžeme i dvakrát denně. Čerpáno z knihy Herbář léčivých rostlin autorů Janči a Zentricha. Velikost hořčičného semínka: Hořčičné semínko bylo díky své malé velikosti v minulosti často používáno v různých podobenstvích. Ježíš přirovnal království nebeské k malému hořčičnému semínku: „Je jako hořčičné semínko, menší než kterékoli jiné, padne-li však na úrodnou půdu, vzejde z něj veliký strom, jež ukryje všechny ptáky nebes." Známý je i příběh o truchlící matce, které zemřel jediný syn: „Matka přinesla jeho tělo k Budhovi a prosila jej o pomoc. Budha ji požádal, aby přinesla hrst hořčičných semínek od rodiny, která nikdy neztratila dítě, rodiče ani přítele. Když se matce nepodaří v celé vesnici takovou rodinu najít, pochopí, že její utrpení je společné všem lidem." V Koránu je psáno: „Ten, kdo má ve svém srdci pýchy byť jen o velikosti hořčičného semínka, nevstoupí do Ráje.“ A nelze také nevzpomenout vynikající knihy Hořčičné semínko od Osha.

POUŽITÍ: Hodí se do nakládané zeleniny a hub, do dušených zeleninových směsí a marinád na maso. Vynikající je kari s hořčičným semínkem, kdy nejprve na oleji krátce osmažíme hrst semínek a poté přidáváme ostatní ingredience.

Kontakt

BIOPOTRAVINY LETŇANY

prodejna@bioletnany.cz

BIOPOTRAVINY
Zdravá výživa
Ostravská 629
Praha – Letňany

OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-PÁ 9.30-11 a 15-19 hod.
SO, NE, SVÁTKY ZAVŘENO

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."

+420 223 009 855

Vyhledávání

© Bioletňany 2010 Všechna práva vyhrazena.

Bioletnany.cz