Káva Mammacoffee® – káva s příběhem

Naši nabídku nápojů jsme rozšířili také o kávu, zvolili jsme kávu Mamacoffee®, která má vlastní pražírnu kávy - první Fairtrade pražírnu ve Střední Evropě a zároveň je Mamacoffee® první českou pražírnou Bio Fairtrade kávy

Je nám velice sympatický jejich způsob práce – od nákupu „suroviny“ až po samotný prodej finálních výrobků, i jejich cíle: „Zrnka kávy, která končí ve Vašem šálku sledujeme od začátku jejich cesty. Chceme Vám přinášet jen to nejlepší, proto osobně navštěvujeme plantáže a zajímáme se o pěstování a zpracování naší kávy. Pěstitele podporujeme jak nákupem fair trade surovin, tak prostřednictvím spolupráce s Člověkem v tísni a dalšími organizacemi. Svou činností se snažíme zlepšovat povědomí společnosti o kávě.“

A právě proto Vám kávu Mamacoffee® rádi nabídneme i v našem obchodě :-)

 

Bio káva Guatemala SHB ADIBA

Bio Fairtrade arabica, čerstvě pražená

Guatemalské kávy SHB bývají považovány za jedny z nejlepších káv na světě. Tato vynikající čerstvě pražená bio káva je tvořena odrůdami arabiga, bourbon a caturra.

Káva pochází z plantáže Buenos Aires situované na úpatí sopky Tajumulco – nejvyšší hory Střední Ameriky. Káva zde roste v zastínění velkých stromů na půdě sopečného původu se specifickými vlastnostmi a dostává se jí bezvadné péče.

Jde o fair trade bio arabicu výjimečných chuťových vlastností. Přestože káva roste ve výšce okolo 1300 m n. m., kvalitou zrna a chuťovým profilem splňuje požadavky na kávy SHB (strictly hard bean/pouze tvrdé zrno), které se pěstují v nadmořských výškách až nad 1500 m n. m.

Jak chutná

Výborná čerstvě pražená bio káva arabica Guatemala SHB ADIBA s aroma po mandlích, plným chuťovým profilem s mírně ovocnou a intenzivní chutí hořké čokolády. Káva má střední aciditu a plné krémové tělo.

Stupeň pražení kávy: tmavé.

 

Bio káva Guatemala SHB FEDEPMA

Bio Fairtrade arabica, čerstvě pražená

Přívlastek SHB (strictly hard bean/pouze tvrdé zrno) v názvu označuje kávu, která se v Guatemale pěstuje v nadmořské výšce nad 1500 m n. m. V případě této kávy se plantáže nachází v nadmořské výšce 1500 až 1800 m n. m.

Tato Fairtrade bio káva pochází z regionu Atitlan, z blízkosti stejnojmenného jezera . Pěstuje se na sopečné půdě, což jí dává nezaměnitelné chuťové vlastnosti, a sklízí se výhradně ručně. Farmáři pečlivě zpracovávají pouze zralé kávovníkové třešně, čímž se eliminuje výskyt defektních zrn. Pěstitelé ji sami zpracovávají mokrou cestou ve vlastním beneficiu (zařízení na zpracování kávy).

Jak chutná

Lehká Fairtrade bio arabica Guatemala SHB FEDEPMA svěží chuti, která zaujme lehkým ovocným nádechem a sladkou, medovou podchutí. Aroma kávy je ušlechtilé, oříškové.

Stupeň pražení kávy: střední.

 

Káva Panama Rancho Gotta 

Arabica od farmáře Arnolda Picoty, čerstvě pražená

Panama Rancho Gotta je stoprocentní arabica z vysoko položených panamských plantáží, které jsme sami v loňském roce navštívili. Kávové třešně jsou sbírané ručně a poté zpracovány mokrou cestou. Po námi zvoleném pražení je výsledkem chutná káva s jemně oříškovou chutí a nízkou aciditou.

Jak chutná

Káva Panama Rancho Gotta je lahodná káva s lehčím chuťovým profilem s tóny černého rybízu, příjemně sladkou a lehce kořenitou podchutí, nízkou aciditou a středním smetanovým tělem. Zaujme také svěžím aroma s tóny oříšků a černého rybízu. Káva je vhodná především pro espresso.

 

Bio káva Colombia Excelso Sierra Nevada

Bio Fairtrade arabica, čerstvě pražená

Vyvážená káva podléhající přísným kritériům Colombian Coffee Federation naplňuje skvělou pověst kolumbijských káv. Excelso v překladu znamená „nejvyšší, vznešený“ a odkazuje tak na kvalitativní kategorii kávy, která zaručuje nízký počet defektních zrn, která by negativně ovlivnila výslednou chuť. Káva byla zpracována mokrou cestou, což stojí za jejím čistým chuťovým profilem.

Jak chutná

Káva Colombia Excelso Sierra Nevada vyznačující se ovocným aroma, plnou chutí s akcenty višní a jablek, dlouhou, sladce karamelovou podchutí, živou kyselostí a středním tělem vynikne nejlépe v espressu.

 

Bio káva Dejavu

Bio Fairtrade směs arabik pro espresso, čerstvě pražená

Pečlivě vyvážená chuť Bio Fairtrade kávy Dejavu sestává z 50 % Bio kávy Guatemala SHP Fedepma, 30 % Bio kávy Ethiopia Sidamo a 20% Bio kávy Colombia Excelso Sierra Nevada. Zvolená kombinace, určená zejména pro přípravu espressa, Vám nabízí to nejlepší z danýchh káv.

Jak chutná

Bio káva Dejavu je sestavená především pro přípravu espressa a není vhodná pro alternativní přípravy kávy.

Stupeň pražení kávy: středně tmavé, vůně po hořkých mandlích, v chuti višně a kakaové boby, tělo lehčí, acidita střední, příjemná nevtíravá dochuť.

 

 

 

Bio Tracyho káva

Bio Fairtrade směs arabik a robusty, čerstvě pražená

Tracyho káva je námi zvolená vyvážená směs několika arabik a robusty. Složení bio Tracyho kávy není zcela stálé a s časem se může drobně obměňovat, vždy ale s důrazem na kvalitu chuti, která by měla vynikat především v espressu. Zároveň vždy obsahuje pouze kávy z naší nabídky.

Sílu této kávě dodává především robusta, která obsahuje více kofeinu než arabika. Espresso z Tracyho kávy má díky robustě také velmi bohatou cremu.

Jak chutná

Bio Tracyho káva představuje kávu s plným zemitým tělem, příjemnou živou aciditou a vyšším obsahem kofeinu. Tracyho káva obsahuje 80% arabiky a 20% robusty.

Stupeň pražení kávy: středně tmavé.

 

Bio káva bez kofeinu Peru HB CO2

Bio Fairtrade arabica, čerstvě pražená

Tato Fairtrade káva byla zbavena kofeinu šetrnou metodou, při které nedochází k narušení chuťových složek a můžete si tak vychutnat kávu bez kofeinu, aniž by byla narušena její původní kvalita. Během této dekofeinizační metody je káva za vysoké teploty vystavena silnému proudu oxidu uhličitého, který je v tzv. superkritickém stavu, tedy na pomezí plynu a kapaliny. Takto na sebe CO2 naváže pouze kofein.

Tato káva také nese označení HB (Hard Bean), které odkauzuje na tvrdost zrna. Tvrdší zrna souvisí s nadmořskou výškou, ve které je kávovník pěstován. Označení HB nesou pouze kávy rostoucí minimálně ve 1200 metrech nad mořem. Kávovníky rostoucí ve vyšších nadmořských výškách dozrávají pomaleji, jejich kávová zrna jsou tvrdší,a tím, že jsou zrna delší dobu v kontaktu s kávovou třešní, ze které čerpají cukry, jsou také sladší.

Jak chutná

Díky tmavšímu pražení má fair trade káva bez kofeinu Peru HB CO2 plný chuťový profil s dominující chutí hořké čokolády a višňovou podchutí na pozadí. Káva má nízkou aciditu a střední tělo.

 

Káva s kardamomem

Čerstvě pražená Fairtrade arabica a kardamom

Tuto kávovou směs tvoří 100% čerstvě pražená Fairtrade arabica dochucená kořením kardamom. Káva s kardamomem se především v Turecku a arabských zemích připravuje tradičně v džezvě a může být také doplněna o třtinový cukr. Výsledkem je silná káva s nádechem karamelu a výraznou kořeněnou chutí. Nabízíme pouze jako mletou.

 
 

 

 

© Bioletňany 2010 Všechna práva vyhrazena.

Bioletnany.cz