Pohanková mouka BIO

Pohanka není typická obilnina, patří mezi rostliny rdesnovité. Je však k obilninám běžně řazena, protože jsou její semena moučnatá a používají se také k výrobě mouky.

Pohanka pochází z chladných oblastí střední Asie a traduje se, že dodává silnou teplou až prohřívající energii. Proto je pohanka vhodná strava zejména v zimním období a pro těžce pracující lidi. Do Evropy se dostala v době středověku a v 16. století patřily pokrmy z pohanky k těm nejoblíbenějším v českých zemích.

Tato nutričně bohatá plodina naše tělo obohatí o vitaminy řady B, aminokyseliny a vlákninu. Posiluje naši imunitu a tvrdí se o ní, že podporuje také sexuální funkce. Je vhodná k detoxikaci organismu, při silné a dlouhé menstruaci a při vředových onemocněních. Pohanka je ceněna především pro svůj vysoký obsah vitaminu P (rutinu), který zvyšuje pevnost a pružnost cév. Pohanka je přirozeně bezlepková potravina, vhodná pro celiaky.

Mouka z pohanky je lehce stravitelná, s obsahem vlákniny, vitamínů a minerálů. Použití: vhodná na vaření a pečení - noky, palačinky, knedlíčky, pomazánky; jako příměs do běžné mouky na zvýraznění chuti.

© Bioletňany 2010 Všechna práva vyhrazena.

Bioletnany.cz