Demeter bílý jogurt 3,9 % tuku Berchtesgadener Land

Demeter přírodní bílý jogurt z vynikajícího alpského mléka zrající v kelímku je tuhý a má velmi příjemnou jemnou chuť. Jogurt má lehce smetanově nažloutlou barvu a příjemnou vůni, způsobenou přírodním krmivem - bylinkami, jetelem, trávou. Na rozdíl od jiných bio jogurtů neobsahuje ani škrob ani syrovátku, ani sušené mléko, ale pouze čerstvé mléko. Protože neobsahuje žádné z uvedených příměsí, může se na jeho povrchu vyloučit malé množství tekuté syrovátky, ale i poté zůstává jogurt pod syrovátkou pevný. Tuto syrovátku můžete slít či zkonzumovat - má stejné vlastnosti jako sušená syrovátka, ale je v přírodním nevysušeném stavu.
Jogurt Berchtesgadener Land je vyroben z mléka od volně se pasoucích krav, jež si vybírají horské bylinky, které jim nejvíce svědčí. To se projeví nejen v nutričních hodnotách mléka, ale také v jeho vůni a chuti. Mléko má smetanovější nažloutlou barvu v porovnání s běžným mlékem, lahodnou chuť a příjemnou vůni. Jogurt z tohoto mléka nevyniká jen chutí, ale i nutričními vlastnostmi. Mléko, ze kterého je vyráběn, mělo nejvyšší hodnoty esenciálních mastných kyselin a cenné konjugované kyseliny linolové ve studii provedené universitou Kessel v roce 2006 a od roku 1997 až do současnosti získává každoročně nejvyšší ocenění Německé zemědělské společnosti, Zlatou medaili. V testu mlék uznávaného sdružení Stiftung Warentest z 11/2007 bylo vyhodnoceno jako nejlepší z testovaných mlék a obdrželo nejvyšší hodnocení "Sehr gut". Právě toto mléko je důvodem, proč společnost bio nebio distribuuje značku Berchtesgadener Land v České republice. Z tohoto špičkového mléka jsou pak vyráběny všechny demeter výrobky značky Berchtesgadener Land.
Jogurt je vyroben z demeter mléka z biodynamických statků alpského regionu. Tyto statky jsou registrovány a pravidelně kontrolovány sdružením Demeter. Výrobky s logem demeter splňují nejen legislativní požadavky na biopotraviny, ale i přísnější požadavky sdružení Demeter.
 

POZNÁMKA K UMĚLÉMU ZAHUŠŤOVÁNÍ JOGURTŮ:  Většina výrobců uměle zahušťuje bílý jogurt tak, aby se spotřebiteli zdál "poctivý". Výrobci používají obvykle sušené mléko, někdy také škrob, želatinu či sušenou syrovátku. Konvenční bílý jogurt nesmí obsahovat nemléčné složky, jinak nesmí být označen jako bílý jogurt. Pro bílé jogurty z ekologického zemědělství je však bohužel učiněna výjimka, a mohou zahušťovadla obsahovat. Proto se setkáte s bílým bio jogurtem se škrobem. Navíc mohou výrobci použít konvenční škrob, pokud jej jogurt neobsahuje více než 5 %. Této možnosti většinou využívají výrobci, kteří produkují laciné biopotraviny pro řetězce. Dalším výrobkem, se kterým se můžete na trhu setkat, je bio jogurt, který obsahuje konvenční sušenou syrovátku (opět v množství do 5 % tak, aby výrobek splňoval legislativní požadavky). Když si uvědomíme, kolik vody se musí odpařit z konvenční syrovátky, aby vznikla sušená syrovátka, pak je vlatně tento jogurt z velké části konvenční - a vše je podle zákona. Výrobce tohoto jogurtu navíc chybně uvádí, že všechny suroviny použité při výrobě biojogurt pocházejí z certifikovaných ekofarem (že se jedná skutečně o konvenční syrovátkou jsme zjistili dotazem u výrobce). Podle našeho názoru se jedná o klamání spotřebitele, a proto Vás na tuto možnost chceme upozornit.

Kontakt

BIOPOTRAVINY LETŇANY

prodejna@bioletnany.cz

BIOPOTRAVINY
Zdravá výživa
Ostravská 629
Praha – Letňany

OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-PÁ 9.30-11 a 15-19 hod.
SO, NE, SVÁTKY ZAVŘENO

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."

+420 223 009 855

Vyhledávání

© Bioletňany 2010 Všechna práva vyhrazena.

Bioletnany.cz