Kozí jogurt BIO

Kozí jogurt bílý BIO

  • Velikost balení: 150 ml
  • Trvanlivost: 14 dní

Bílý kozí jogurt značky DoRa je certifikovaný bio výrobek pocházející z ekologického zemědělství. Surovinou je pasterované kozí mléko nejvyšší kvality. Mléko je zakysáno jogurtovou kulturou. Kozí jogurt má jemně nakyslou chuť a jeho konzistence není tak pevná jako u jogurtu z kravského mléka. Příčinou je odlišné složení kozího mléka.

Jogurt z kozího mléka je zdrojem snadno vstřebatelného vápníku. Výrobek obsahuje minimálně 3 % tuku, což je méně než u mléka kravského. Obsah bílkoviny se pohybuje okolo 3 %. Složení bílkovin v kozím mléce je odlišné od bílkovin v mléce kravském, a proto je kozí jogurt vhodný pro spotřebitele, kteří trpí alergií na kravskou bílkovinu. Je celkově lépe stravitelný. Pravidelná konzumace výrobků z kozího mléka posiluje imunitní systém.

 

 

Kozí jogurt černý rybíz, jahoda, meruňka (3 druhy)

  • Velikost balení: 150 ml
  • Trvanlivost: 14 dní

Surovinou je certifikované BIO mléko pocházející z ekologického zemědělství. Pasterované kozí mléko nejvyšší kvality je zakysáno jogurtovou kulturou a ochuceno konvenční ochucovací složkou s příchutí černý rybíz, jahoda nebo meruňka. Kozí jogurt má jemnou lahodnou chuť a jeho konzistence není tak pevná jako u jogurtu z kravského mléka. Příčinou je odlišné složení kozího mléka.

Výrobek obsahuje minimálně 3 % tuku, což je méně než u mléka kravského. Jogurt z kozího mléka je zdrojem snadno vstřebatelného vápníku. Obsah bílkovin se pohybuje okolo 3%. Složení bílkoviny je odlišné od bílkoviny kravské a proto je vhodný pro spotřebitele, kteří trpí alergií na kravskou bílkovinu. Je celkově lépe stravitelný. Pravidelná konzumace mléčných výrobků z kozího mléka posiluje imunitní systém.

 

© Bioletňany 2010 Všechna práva vyhrazena.

Bioletnany.cz