Buddhovy energetické náramky

Energetické Buddhovy náramky jsou navlékané z 21 kamenných kuliček a jedné větší nazývané Guru. To navazuje na buddhistické tradice modlitebních korálů používaných k meditaci. Síla a energie jednotlivých kamenů působí léčivě a harmonizačně na tělo i duši. Čistí a harmonizují čakry. Projektivní kameny se nosí na pravém zápěstí, receptivní na levém.

Je možné nosit kombinaci více náramků najednou.

 

Proč jsou energetické náramky tak zvláštní? Jsou projevem naší hluboké touhy po duchovních hodnotách a smyslu života, po bezpečí v souladu s nadřazenými silami, které nám pomáhají, chrání nás a vedou. Původní účel energetických náramků, které mají mimořádný počet a uspořádání kamenů, tento spirituální aspekt zesiluje.

Energetické náramky mají na základě svého buddhistického původu 21 kamenů plus jeden poněkud větší, takzvaný mistrovský kámen, který je zakončuje. Nejedná se o náhodný počet. Sedmička platí odjakživa za číslo vesmíru, makrokosmu, úplnosti. Představuje aspekt klidu, plnosti, bezpečí, dokonalosti. Trojka je číslem, které jako první překonává dualitu. Božstva vystupovala v trojicích. Mistrovský kámen symbolizuje neprojevené absolutno stojící nad prostorem a časem, je to kámen vyššího já, jež nás vede k úplnosti.

Ani forma kuličky není bez významu: reprezentuje dokonalost, harmonii, plnou vyváženost. Kuličky podporují dosažení vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, souladu, pochopení. A forma kruhu, do nějž se jednotlivé kuličky v náramku uzavírají, je symbolem dokonalosti a úplnosti.

Vedle této obecné symboliky čísel a formy mají energetické náramky specifické kvality, jimiž každý jednotlivý kámen působí na svého majitele.

 

Buddhovy náramky – ACHÁT - Kámen odvahy
Achát dodává vůli, odvahu a životní elán a zároveň podporuje naši kreativitu a učí nás hledat ve všem pravdu.

Tento úžasně proměnlivý a v tolika druzích zastoupený kámen je přesně takto působící na svého nositele. Obdarovává jej důvěrou ve vlastní schopnosti, dodává odvahu k činům, které odhalí pravdu. Učí nás "správné" komunikaci a ušlechtilému jednání k bližním, ale i k nepřátelům. Pomáhá bez trpkosti přijímat kritiku, nepříjemné situace a nepříznivé okolnosti.
Astrologická znamení: Býk, Štír

Léčebné účinky: Na první čakře, kde je jeho hutná vibrace nejpůsobivější, má příznivý vliv na pohlavní orgány u mužů i žen a usnadňuje porod. Obecně pak snižuje teploty, mírní horečnaté infekční onemocnění a je nepostradatelný při alergiích a kožních problémech. Šedý achát dále působí velmi příznivě na zrak. Ostří jej a posiluje. Obdobně jako u akvamarínu se buďto přikládá nebo se oči omývají "achátovou" vodou.

Očista: Pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou společně s křišťálem. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci. Kromě ohnivého achátu.

 

Buddhovy náramky – AMETYST - Kámen duchovní čistoty a meditace
Ametyst je mostem mezi Zemí a Nebem, mezi duší a duchovnem a zprostředkovává nám meditační prožitek a umožní porozumět těmto vizím.

Ametyst je rovněž symbolem proměny, protože otevírá mnohá tajemství života, kterým nám dovolí porozumět. Pomáhá osvětlit smysl snů a vizí a obohacuje nás o pohled do budoucna. Rovněž je symbolem vnitřní čistoty, cudnosti a pokory a odvrací nás od materiálních záležitostí. Umožňuje nám již nyní přístup do jiných dimenzí bytí a pomáhá nám zpracovávat niterné zážitky a vjemy. Ametyst je kamenem očisty, čímž v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu odložit své staré návyky brzdící nás ve vývoji duchovním i duševním. Podporuje tvorbu nových idejí a dodává nám tvořivou inspiraci pro následný vývoj. Velice účinně potlačuje hněv, zuřivost a strach a harmonicky sjednocuje protichůdné energie, čímž dokáže vnést rovnováhu do vztahu muže a ženy a harmonizuje tak i jejich milostný život. 
Astrologická znamení: Skopec, Kozoroh, Ryby, Střelec, Panna

Léčebné účinky: Působením na krční čakře nalezneme správná slova k modlitbám a rozjímání. V centru srdce přináší lásku do našeho života a zmírňuje strach z budoucnosti a ze smrti. Dává nám pocit jistoty v Boží spravedlnost a léčí poruchy způsobené duševním přepjetím, proto je doporučován proti neurózám, hysterii a halucinacím. Působí především proti bolestem všeho druhu, ať již fyzickým tak i citovým. Mírní žal a přináší útěchu a klidný spánek. V sakrálním centru pomáhá odvykat závislostem na alkoholu, drogách a medikamentech a při migrénách a bolestech hlavy je doporučeno si jím masírovat čelo, spánky a zátylek. Zvyšuje nízký krevní tlak, pomáhá při cukrovce a poruchách koordinace. U dětí pomáhá zvládat zlostné chování a záchvaty vzteku. Vhodný je rovněž k léčení nemocí krve a ametystová voda je výborná na léčbu vředovitosti a vyrážek pleti. Tato voda rovněž při vnitřním užívání čistí cévy a posiluje funkci slinivky a látkovou výměnu. Větší ametystové geody slouží rovněž k očistě bytových prostor a můžeme v nich rovněž skladovat či nabíjet ostatní kameny.

Očista: Ametyst pravidelně čistíme před i po každém použití pod tekoucí vlažnou vodou nebo v misce s křišťálem. Ametysty z některých nalezišť na slunci ztrácejí barvu, tudíž je nabíjíme raději z dosahu přímého slunce.   

 

Buddhovy náramky – AVANTURÍN - Přírodní kámen
Avanturín nám pomáhá navázat těsné spojení s přírodou a jeho všestrannost pomáhá léčit hlavně emoce a negativní emoce má moc rozkládat. 
Avanturín je jedním z nejvšestranněji použitelných kamenů. Jeho zelená barva zklidňuje rozjitřené srdce a pomáhá překonat negativní emoce. Rozsévá tichou radost a naději a svým zeleným třpytem prozáří každý problém. Avanturín je také považován za kámen klidného spánku, protože nám pomáhá zapomenout na drobné problémy, zklidní nás a pomáhá nám uvolnit se. 
Astrologická znamení: Býk, Rak, Střelec

Léčebné účinky: Přestože spadá pod čakru srdce, lze jej s úspěchem použít spolu s růženínem ve všech energetických centrech těla. Jeho jemné vibrace velmi pozitivně působí hlavně na srdeční poruchy, způsobené emocionální přetížeností, stresem a trvalým neklidem. 
Stejně tak působí na kožní problémy vyvolané rozkolísanou nebo narušenou psychikou. Zde pokládáme jeden kámen na solar plaxus a jeden kámen ne srdce nebo postižená místa potíráme avanturínovou vodou. Spolu s malachitem, který negativní emoce odhaluje, dokáže avanturín tyto emoce rozložit. V tomto případě je nejvhodnější pokládat avanturín na srdce a malachit na solar plexus. Dále zmírňuje chronické bolesti hlavy, migrény, podporuje látkovou výměnu, snižuje hladinu cholesterolu, předchází vzniku ateriosklerózy a srdečnímu infarktu. Jeho voda užívaná před jídlem, tlumí chuť k jídlu a pomáhá nám tím dodržovat dietní režim.

Očista: Pár minut pod proudem vody nebo přes noc v misce vody spolu s Křišťálem. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

 

Buddhovy náramky – FLUORIT - Kámen "géniů"
Fluorit nám umožňuje vstup a kontakt s vyšší rovinou skutečnosti a jeho působením můžeme vidět, či cítit vlastní auru.

Fluorit je křehký kámen, který překvapí svou mocí. V krystalové formě tvaru osmistěnu má stejný tvar jako energetické pole našeho těla, kde se na protilehlých pólech-špicích soustřeďují protikladné na sobě závislé energie - nahoře duchovní a dole pozemské. Tato schopnost nám dává možnost spojení s naší intuicí, která se nám projeví daleko konkrétněji. Fluorit žehná našim touhám a pomáhá nám naplnit naši úlohu na Zemi. Velice napomáhá v našem duchovním vývoji a rovněž dokáže uklidnit naši zjitřenou mysl a duši. Dokáže nám pomoci nalézt ztracenou rovnováhu a ve stáří zachovat si bystrý rozum.
Astrologická znamení: Ryby, modrý Vodnář

Léčebné účinky: Tiší bolesti hlavy a migrény, je prevencí a lékem při infekčních a chřipkových onemocněních a onemocněních horních cest dýchacích. Zelený regeneruje buněčnou stavbu plic, pomáhá při astmatu a alergiích. Vnitřně užívaná voda z duhového fluoritu čistí celý organismus od zatěžujících látek a preventivně zabraňuje tvorbě zhoubných nádorů.

Očista: Čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce zároveň s křišťálem. Nabíjíme na nepřímém slunci nebo za úplňku v noci.

 

Buddhovy náramky – GRANÁT - Kámen ohně
Granát je kamenem ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce a pomáhá nám překonávat zábrany sám v sobě a naslouchat své duši.

Jeho rudá barva jej předurčuje ke spojení s magickou mocí lásky a vášně, ale ve své čisté podobě, protože nejen že probouzí sexuální vitalitu a vášeň, ale mocí ohně nám rovněž umožňuje vidět dosud neviděné souvislosti a pomáhá bourat naše zábrany, které nám zabraňují naslouchání naší duši. Toto volání je velmi tiché a někdy je přehlušeno navyklými stereotypy, či předsudky a právě granát je schopen v nás podněcovat touhu naslouchat sám sobě a ubírat se novými cestami, které ještě nebyly vyzkoušeny. Je nám oporou v těžkých časech, pomáhá setrvat na cestě srdce  a posiluje naši vytrvalost dovést do konce svá předsevzetí. Umožňuje nám vidět krásu ve všedních věcech, protože rovněž podněcuje naši fantazii, a díky ní nalézáme okouzlení ve všem živém, co nás obklopuje.
Astrologická znamení: Lev, Skopec, Štír

Léčebné účinky: Granát posiluje a aktivuje celý náš organismus, především však posiluje činnost srdce, reguluje krevní tlak a podporuje tvorbu červených krvinek. Pozitivní vliv má i na neplodnost psychického původu a masáž valounkem pomáhá při revmatických bolestech. Granátová voda posiluje funkci jater a sleziny a zevně hojí zánětlivá kožní onemocnění. 

Očista: Čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce a nabíjíme na slunci libovolně dlouho, dokud z něj nesálá očistný žár.

 

Buddhovy náramky – HEMATIT - Kámen krve
Hematit nám dodává životní sílu a podporuje tvorbu červených krvinek.

Hematit je kámen, který nám svou zemitou a hustou vibrací dodává životní sílu a energii a to i ve vypjatých životních situacích. Dokáže nám "nahodit motor", i když si myslíme, že už nemáme žádné rezervy. Pomáhá nám přestát tyto životní zkoušky a vyjít z nich s větší životní moudrostí a odvahou. 
Hematitu je přisuzován velký vliv na tvorbu červených krvinek a tím napomáhá k celkovému ozdravení organismu. Při meditaci okolo nás vytváří ochranné pole před negativními duchovními vlivy.
Astrologická znamení: Beran, Štír

Léčebné účinky: Jak již bylo řečeno podporuje tvorbu červených krvinek, činnost srdce, aktivuje krevní oběh, posiluje plíce, játra a slezinu. Hematit můžeme přikládat na tělo nebo jej užívat vnitřně ve formě vody. Tu připravíme tak, že na noc vložíme kámen hematitu do čisté, pokud možno pramenité vody a pak ji užíváme na lačno. Takto užitý regeneruje i nedostatečnou funkci ledvin. Hematitu náleží čakra základní, ale můžeme přikládat na tělo podle potřeby, protože také pomáhá odstranit krevní sraženiny a otoky. Je možno jej také používat, stejně jako křišťál, k energetické očistě a dobití jiných kamenů, které namají přijít do dlouhého styku s vodou.

Očista: Hematit čistíme jen krátce pod tekoucí vodou ( cca 5 - 10 minut ). Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

 

Buddhovy náramky - CHALCEDON modrý - Kámen zklidňující
Modrý chalcedon je považován za balzám na nervy, protože má značné zklidňující účinky nejen na naši mysl ale i pocity. 

Tento kámen je přímo balzámem na přepjaté nervy, zklidňuje citová vzrušení a pomáhá překonat pocity neklidu. Zároveň nás učí brát život takový, jaký je a nezatěžovat se malichernostmi. Učí nás lehce a přirozeně žít a nenechat se zkrušit zbytečnými problémy. V antice byl považován za kámen řečníků, protože jim pomáhal, držený v ruce, či nošený na krku, překonávat trému a dopomáhal k lepším řečnickým výkonům. Tuto schopnost si samozřejmě ponechal podnes a může být i nyní oporou a pomocí pro lidi, které tato nervozita při veřejném vystoupí, trápí.
Astrologické znamení: Kozoroh, Rak, Střelec

Léčebné účinky: Bílé a modré druhy se používají v oblasti hrdla, kde pomáhají léčit horní cesty dýchací, hlasivky a pozitivně ovlivňují činnost štítné žlázy. Rovněž pomáhají snižovat krevní tlak a mají kladný vliv na léčbu diabetu. V neposlední řadě tlumí nadměrnou citlivost ke změnám počasí.

Očista: Omýváme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na přímém slunci.

 

Buddhovy náramky – JADEIT - Kámen harmonie
Pro své harmonické účinky je nazýván kamenem pěti hlavních ctností: moudrosti, spravedlnosti, milosrdenství, skromnosti a odvahy.

Jadeit je nejuctívanějším kamenem Dálného východu, kde se stal vlivem svých harmonických vlastností symbolem klidu a míru. Je kamenem srdeční čakry a je pravým kamenem lásky, podobně jako růženín. Podporuje v nás shovívavost a lásku k bližnímu, která vzlíná z hloubi našeho srdce. Významně podporuje meditaci a kontemplaci a podporuje naši vnitřní vyrovnanost. Pomáhá nám v každé situaci zachovat chladnou hlavu a zbavuje nás předsudků. Jeho jemné vibrace uvádějí celý náš organismus do harmonické jednoty.
Astrologická znamení: Rak, Váhy, Ryby

Léčebné účinky: Posiluje nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevního oběhu, podporuje funkci sleziny, jater a ledvin. Jadeit pomáhá léčit onemocnění močových cest, uvolňuje z nich písek a kameny. Položen na čakru solar plexu léčí žaludeční a zažívací potíže a koliky, položen na čakru třetího oka léčí migrény a nespavost. Pomáhá odstraňovat psychické blokády vedoucí k neplodnosti, tiší porodní bolesti a pocení psychického rázu. Masážemi jadeitovým valounkem posilujeme svaly a jeho voda pomáhá při mírných otravách z jídla.

Očista: Čistíme jako obvykle pod tekoucí vodou, či přes noc v misce s vodou. Nabíjíme na slunci libovolně dlouho, dokud nemáme pocit, že sálá energií. Pouze fialový jadeit nabíjíme pouze na nepřímém slunci.

 

Buddhovy náramky - JASPIS obrázkový - Kámen fantazie 
Jaspis obrázkový stejně jako brekciový v nás podněcuje kreativitu a fantazii a za pomoci zemitých vibrací nám pomáhá tvořit beze sklonu ke stavění vzdušných zámků. 
Jaspis obrázkový podporuje kreativitu a souznění s přírodou. Zahání obavy a strach z nejisté budoucnosti a obdarovává nás šťastnými sny, po kterých se budíme svěží a odpočatí. Prohlubuje také náš soucit s trpícími. 
Astrologická znamení: Panna, Beran

Léčebné účinky: Obrázkový nebo-li krajinný jaspis pomáhá při alergiích a posiluje imunitní systém. Dále také jako většina barevných jaspisů aktivuje funkci jater, žlučníku a ledvin. Je dobré, aby byl jaspis v přímém kontaktu s pokožkou.

Očista: Několik minut pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, pokud možno s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho, protože jaspisu žár ani prudké světlo nevadí.

 

Buddhovy náramky – KARNEOL - Kámen motivační
Karneol je ochráncem před nervovými chorobami, učí nás zaměřit pozornost na přítomný okamžik a udržuje motivaci pro další konání. 
Karneol v sobě nese barvy západu slunce a spojuje nás s krásou a silou Země. Učí nás prožívat naplno dnešní den a s radostí plnit své úkoly. Jeho zemitá síla má význam pro lidi s nestálým duchem, kteří jsou zmatení a roztržití. S pomocí karneolu začneme znovu žasnout nad zázraky tohoto světa a dodá nám motivaci k aktivnějšímu životu. Probouzí nás z letargie, dodává vitalitu a pomáhá nalézt uplatnění v životě a naši životní cestu.
Astrologická znamení: Beran, Blíženci 

Léčebné účinky: Karneol se používá k čištění krve, pomáhá při křečových žilách, otravách krve pozitivně ovlivňuje příjem potravy. Předchází nahromadění v zažívacím traktu a to tak, že pokládáme jeden žlutý karneol na třetí a jeden oranžový karneol na druhou čakru. 
Pomáhá také k odstranění blokád způsobujících neplodnost a zde pokládáme po jednom oranžovém karneolu na rozmnožovací orgány a na druhou čakru.
Uleví nám i při ledvinových či jaterních onemocněních a to tak, že pokládáme žlutý karneol na postižená místa nebo masírujeme tímto kamenem oblast jater, popřípadě pokládáme další žlutý karneol na třetí čakru.

Očista: Pod proudem vlažné vody, popřípadě přes noc v misce vody s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.

 

Buddhovy náramky – KŘIŠŤÁL - Kámen kamenů
Účinný talisman a ochránce s magickými schopnostmi a "meditační kámen". 

Křišťálu je přisuzováno veškeré vědění kamenů a jeho účinky jsou velice široké. Jeho čirá barva v sobě skrývá všechny barvy duhy a tím je mu přisuzována osvícená moc sedmé čakry. S touto čakrou je také nejvíce spojován. Je to univerzální kámen, který nás svým čirým božím světlem dělá také tak čirými a pomáhá nám v karmických vazbách, které uvolňuje a pročišťuje. Jeho jasná zář nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v našich duších, jen ji někdy nevnímáme. Působí jako katalyzátor urychlující výměnu energie, negativní odebírá a pozitivní nás nabíjí. Jeho dobře rostlá drúza má schopnost rušit geopatogenní zóny.

Léčebné účinky: Je jedním z kamenů s nejširšími léčebnými účinky. Vyrovnává, čistí a chrání naši auru a odstraňuje blokády, které brání volnému proudění energie. Pokládáním na postižená místa ulevuje od bolesti a pomáhá zastavit krvácení. 
Při poruše rovnováhy a závratích se má nosit na těle a při léčení pokládat na šestou čakru. Zde má vliv i na funkci štítné žlázy.
Pokládáním na třetí čakru docílíme vlivu na zažívací ústrojí. Průjem a nevolnost léčíme křišťálovou vodou vnitřně a popáleniny a kožní problémy potíráním zevně.  
Křišťálovou vodu připravíme ponořením křišťálu do čisté, pokud možno pramenité, vody a to na celou noc.

Očista: Důkladnou očistu provádíme buďto pod tekoucí vodou nebo ponořením do misky s vodou, můžeme přidat i sůl. Někdy je dobré položit jej na hematit, aby se vybil. Nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho. Je vydatnou pomocí ostatním kamenům, které dobíjí a čistí.

 

Buddhovy náramky - LAPIS LAZULI - Kámen moudrosti
Lapius lazuli  je kamenem, který nechává naši duši vyrůst a pomáhá nám skrze třetí oko porozumět tajemstvím vesmíru. 

Lapis lazuli je kamenem meditace a kontemplace, protože nám pomáhá navázat kontakt se svou intuicí a utvrzuje nás v přesvědčení, že my jsme v Bohu a Bůh je v nás. Je nesmírně cenným pomocníkem každému, kdo chce otevřít duši poselstvím Vesmíru a snaží se napojit na univerzální vědomí, neboť už vzhledem se podobá noční obloze, ke které se upírají naše zraky. Probouzí uvědomění si duchovní podstaty a hloubky všech jevů a vše osvětluje absolutním světlem poznání. Vnitřní harmonie, kterou s sebou nese, nám pomáhá prohloubit důvěru ve vyšší vedení a dává nám možnost s pocitem bezpečí prožívat a "rozluštit" své intuitivní prožitky, které směřují naši duši k lásce a světlu. Jeho safírová modř má schopnost prorážet bariéry a blokády všeho druhu, tiší pocity strachu a nejistoty a dodává nám odvahu a pocit bezpečí, že vše se děje tím správným způsobem.
Astrologická znamení: Střelec, Panna, Ryby, Kozoroh, Vodnář

Léčebné účinky: Světlé tóny lapisu pomáhají v hrdelní čakře odstraňovat všechny typy blokád, které mají vliv na kvalitu hlasu. Jeho účinky se převážně váží k duchovní oblasti, nicméně po stránce zdravotní je rovněž velkým přínosem, protože když je zdravá duše, tělo ji následuje. Mírní otoky a křeče, reguluje krevní oběh a funkci řídících žláz jako je brzlík a štítná žláza, pomáhá při vysokých teplotách, zmírňuje deprese a menstruační bolesti. Jako prevence je výborný proti infarktu, mrtvici a nádorovým onemocněním. Voda z lazuritu či lapisu zmírňuje záněty očí, pomáhá při vyrážkách, ekzémech a štípnutí hmyzem.

Očista: Lapis čistíme pod proudem vlažné vody, nebo v misce přes noc, popřípadě za měsíčního svitu položen na křišťálu. Nabíjíme jej krátce na přímém slunci.

 

Buddhovy náramky – MAGNEZIT - Očistný kámen
Magnezit nám pomáhá vylučovat veškeré splodiny z těla a zároveň nás očišťuje i duševně a duchovně.

Magnezit se svojí zemitě bělavou barvou je symbolem čistoty, nevinnosti a volnosti a tímto nám zprostředkovává očistu těla, nevinnost v duši a volnost v jednání. Psychicky posiluje naši vůli, abychom se vyrovnali i s postiženími nevratnými a začali se mít rádi takoví jací jsme. Neboť nemáme-li rádi sami sebe, nemůžeme rozdávat lásku druhým. 
Astrologická znamení: Váhy

Léčebné účinky: Léčebné účinky magnezitu jsou v pomoci při vylučování škodlivin z organismu a jeho harmonizaci. Vyrovnává naše bioenergetické proudy a tím harmonizuje a pročišťuje celé tělo. Má tímto vliv na funkci štítné žlázy, posiluje její činnost a také krevní oběh.
Používá se při bolestech zubů, hlavy a zad přikládáním přímo na postižené místo. Doporučuje se nosit jej při revmatismu, svalových křečích, křečích žaludku, střev a žlučníkových kolikách. Jeho největší vliv je ve vedlejších čakrách dlaní, to znamená, že postačí držet v každé dlani jeden kámen, abychom ulevili svým potížím. 
Magnezitová voda pročišťuje krev, zamezuje tvorbě cyst a pomáhá při prostatě. Připravíme ji tak, že do čisté, pokud možno pramenité vody, vložíme na noc kámen magnezitu a ráno pijeme na lačno po doušcích, či během dne před jídlem.

Očista: Očišťujeme pod proudem čisté vody, či v misce na noc, lépe společně s křišťálem. Nabíjíme za úplňku opět ve společnosti křišťálu nebo hodinu na přímém slunci.

 

Buddhovy náramky – MALACHIT - Kámen naděje
Je považován za typicky ženský kámen nejen svou proměnlivostí, protože každý kousek je jedinečný, ale je i symbolem naděje, že po tmě vždy vysvitne slunce. 

Malachit v sobě nese typicky ženské vlastnosti - smyslnost, svůdnost, spanilost, rozmařilost a zvědavost a stal se dokonce z hlediska křesťanské morálky zapovězeným kamenem. Nicméně jeho symbolika neustále se prolínajících světlých a tmavých tónů nám připomíná, že vše se stále mění a měli bychom být s těmito změnami v souladu, abychom zachytili krásu života a dokázali si jej užívat. Učí nás přijímat i zlé stránky života, které si občas přitáhneme do života, a pomáhá nám se s nimi vypořádat se ctí, protože bez zkoušek by nebylo růstu. Probouzí v nás lásku ke všemu živému a pomáhá nám najít sounáležitost s přírodou a jejím plynutím. Jeho neustále proměnlivý vzhled podporuje nejen naši kreativitu, ale svým působením rovněž harmonizuje činnost obou mozkových hemisfér. Jeho neocenitelná pomoc spočívá v možnosti práce s potlačenými pocity, které se jeho působením dostávají do našeho vědomí a mohou být odblokovány a řešeny. Pomáhá také s projevením právě prožívaných citů a pocitů a neutralizuje nemístný ostych. Udržuje naši vnitřní pozornost, díky které jsme v kontaktu s naší duší a nemáme problém se vždy rozhodnout v souladu se svým nejlepším vývojem.
Astrologická znamení: Býk

Léčebné účinky: Malachit pomáhá startovat sebeozdravný proces v těle. Přikládá se přímo na postižená místa, popřípadě postupně na čakry, kdy je tento proces ještě umocněn a urychlen. Pomáhá rozkládat bloky v jednotlivých čakrách a spolu s azuritem je schopen prorazit a léčit i citové blokády a hluboké jizvy na duši, kdy je pomáhá rozpustit v odpuštění a všeobjímající lásce. Je to však proces velmi hluboký a měli bychom být při něm velmi opatrní a vnímaví ke svému tělu. Krom tohoto velmi cenného účinku podporuje také funkci žaludku, slinivky a sleziny, protože právě v nich se shromažďují naše nezpracované pocity strachu, smutku a osamělosti. Doporučuje se i při oslabení zraku, astmatu, kolikách, otravách, revmatismu, menstruačních a porodních bolestech, zkrátka všude, kde pomůže jeho proměnlivá energie nastartovat správné působení orgánů. V žádném případě se však nedoporučuje užívat malachitový prášek vnitřně a malachitovou vodu bychom měli užívat velmi uvážlivě, dle vlastní intuice!

Očista: Malachit je velmi citlivý na pot a kosmetiku a díky tomu rychle ztrácí lesk, neměli bychom jej proto nosit stále na těle. Po použití bychom jej měli opláchnout vlažnou vodou a ihned osušit. Nabíjíme jej na drúze křišťálu na denním světle.

 

Buddhovy náramky - OBSIDIÁN vločkový (sněžný) - Jin-Jang kámen
Obsidián vločkový v sobě spojuje stejně jako symbol Jin-Jang protichůdné energie a to na nejnižší úrovni a pomáhá nám odolávat nepřízni osudu.

Obsidián vločkový spojuje duchovní a zemské energie, které nás učí chápat jako harmonický celek a nikoli jako protichůdné. Dodává nám sebedůvěru v samém prazákladu a je schopen nám dodat odvahu v tak slabých chvilkách, kdy již ztrácíme pevnou půdu pod nohama. Učí nás chápat naše omyly a to hlavní, poučit se z nich.
Astrologická znamení: Štír, Váhy, Kozoroh

Léčebné účinky: Vločkový obsidián je výborný jako prevence proti virovým nákazám, protože posiluje imunitní systém. Podporuje látkovou výměnu a buněčnou obnovu. Zvyšuje rovněž nízký krevní tlak, podporuje prokrvování a léčí revmatismus.

Očista: Čistíme pod proudem vlažné vody nebo na noc v misce vody, nejlépe s křišťálem. Nabíjíme na slunci, ale pouze ráno a večer, polední sluníčko mu nedělá dobře.

 

Buddhovy náramky – ONYX - Kámen pokory
Vede nás k vážnosti a sebekontrole a podporuje naši vnitřní koncentraci a pokoru. 

Tajemný černý kámen nás učí že zejména bolestí a trápením, to znamená rušením karmických dluhů, vede přímá cesta k věčné pravdě, duchovní moudrosti a ke konečnému osvobození. V duchovní rovině nás učí, podobně jako černý turmalín, vážnosti, sebekontrole a pokoře a podporuje vnitřní koncentraci. Jeho působení je však jiného charakteru než u turmalínu. Negativní energii z těla sice odebírá, ale neumí ji absorbovat, tudíž jeho síla a schopnost regenerace se brzy vytrácejí. Proto doporučujeme využívat síly onyxu pouze ve vyhrocených případech a neužívat jej dlouhodobě.
Astrologická znamení: Kozoroh

Léčebné účinky: Napomáhá při léčbě sluchu, především při odstraňování nepříjemných šumů. Používá se při poruše rovnováhy, ostří zrak a stejně jako ostatní druhy chalcedonu posiluje imunitní systém.

Očista: Očišťujeme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou spolu s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci co nejdéle a nejčastěji.

 

Buddhovy náramky – RODONIT - Kámen tolerance

Rodonit léčí citová zranění, stmeluje protiklady a je vynikajícím pomocníkem při nervozitě a trémě. 

Základním posláním tohoto kamene je stmelovat protiklady a vyrovnávat jejich působení. Prolínáním černé a růžové se zde snoubí materie s jemnou nesobeckou láskou a stejně jako v životě, nás nabádá k prolnutí této lásky i do materiálního světa naší každodenní existence. Jeho působení nám umožní akceptovat i situace jindy pro nás krajní a dovolí nám je zpracovat a poučit se z nich. A nejen z nich. Umožní nám uvědomit si a napravit i chyby, které již byly "zapomenuty" a osvobodit se od lítosti a hněvu s nimi spojenými. Učí nás rovněž zachovávat chladnou hlavu a nenechat se vyprovokovat k zlosti nebo neuváženým činům. Je vynikajícím pomocníkem při studiu, protože jeho klidná vibrace vyrovnává působení srdce a mysli, a tím nám dává prostor k načerpání nových poznatků. S jeho pomocí jsme schopni v sobě objevit naše skryté schopnosti, které nám umožní se lépe uplatnit v životě, aby se mohla projevit všeobjímající nesobecká láska v nás obsažená. Jeho působení nás zanechá klidnější, čistší a plné nových sil a ideálů, odolné proti citovým šokům.
Astrologická znamení: Skopec

Léčebné účinky: Rodonit v srdečním centru posiluje činnost srdce a krevní oběh. Pro svůj velký podíl manganu má velmi prospěšný vliv na štítnou žlázu a v centru krku příznivě ovlivňuje metabolismus, který následně posiluje imunitu. V krční čakře rovněž posiluje plíce a horní cesty dýchací. Na čakře čela posiluje mozkovou činnost a v čakře základu pomáhá zvyšovat plodnost u obou pohlaví. Jeden kámen na srdeční čakře a druhý na čakře základu udržuje sexualitu v rovnováze. Další výraznou pomoc poskytuje ve všech bolestivých stavech, kdy jej přikládáme přímo na zranění či pooperační rány, při vnitřních zraněních pijeme rodonitovou vodu. Příznivě ovlivňuje sklerózu multiplex.

Očista: Čistíme pod proudem vlažné vody, nabíjíme na nepřímém slunci, lépe jen za denního světla a přechováváme na křišťálu nejlépe ve tmě.

 

Buddhovy náramky – RŮŽENÍN - Kámen lásky a srdce
Růženín nám pomáhá najít cestu ke svému vnitřnímu světu a učí nás naslouchat a milovat všechny bytosti.
Růženín v nás svými jemnými růžovými tóny probouzí cit něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky. Pomáhá milencům projevit své city, prohlubuje vnímavost smyslů hlavně k umění, především hudbě. Oživuje naši fantazii, podporuje tvořivého ducha a pomáhá nám dohlédnout dál, než sahají naše smysly. Učí nás naslouchat a provází nás na naší duchovní cestě jako anděl strážný, protože se s jeho pomocí dokážeme ubránit všemu špatnému a hrubému, co nám brání v duchovním postupu.
Astrologická znamení: Býk, Váhy

Léčebné účinky: Růženín přináleží srdeční čakře, tudíž jeho největší vliv je právě v této oblasti. To znamená, že posiluje a optimalizuje srdeční činnost a hlavně "léčí" srdce i ze zranění emocionálních. Pomáhá nám vyrovnat se s potlačenými emocemi a v důsledku toho řeší i problém nespavosti. Napomáhá také k léčení nemocí pohlavních orgánů u žen i mužů a má vliv i na neplodnost.
Výrazně napomáhá při řešení krevních onemocnění jako je anémie a leukémie.
Růženínová voda užívaná vnitřně neutralizuje jedy, ať už jedy našich myšlenek, či organismu.
Je vhodné umístit větší kámen v ložnici, či v místě zvýšeného elektromagnetického smogu.

Očista: U léčebných kamenů očišťujeme denně pod tekoucí vodou, u kamenů v obytných místnostech stačí jednou týdně. Růženín na přímém slunci rád ztrácí barvu, proto jej raději nabíjíme na slunci nepřímém, zato delší dobu a čas od času jej nabijeme na drůze křišťálu nebo ametystu.

 

Buddhovy náramky – SODALIT - Kámen uskutečňování představ
Sodalit nám pomáhá své představy a sny přetvořit v realitu a spojuje duchovní intuici s materií.

Svou tmavomodrou barvou je sodalit kamenem náležejícím čakře třetího oka ovšem s nejpomalejší vibrací. Tento kámen však nám pomáhá lépe uskutečňovat své duševní představy a cíle a při meditaci napomáhá oddělit podstatné věci od nepodstatných. V mentální rovině prohlubuje naši koncentraci, logické myšlení a představivost a podle tradice byl kamenem nosícím inspiraci umělcům. Učí nás také žít v pravdě a pomáhá odbourávat vzniklá dogmata. Upevňuje v nás víru ve vyšší moc, která nás chrání, žijeme-li s ní v souladu. 
Astrologická znamení: Panna, Střelec

Léčebné účinky: Snižuje vysoký krevní tlak, podporuje funkci žláz především pak štítné a reguluje látkovou výměnu. Sodalitová voda posiluje slabý žaludek a spolu s křišťálem zvyšuje odolnost organismu proti infekcím a zánětům.

Očista: Sodalit je potřeba zvláště pečlivě čistit pod tekoucí vlažnou vodou nebo přes noc v panenské půdě. Po opláchnutí jej nabíjíme na drúze křišťálu alespoň hodinu na přímém slunci. Křišťál není podmínkou.

 

Buddhovy náramky - TYGŘÍ OKO - Kámen vitality
Tygří oko nás prohřívá svými zlatavými proměnlivými odstíny,kterými nás probouzí z malátného stavu a burcuje naši sebezáchovnou vitalitu.

Tygří oko je výborný učitel otevřenosti a aktivního pohledu na věc, čímž nám vštěpuje vůli po seberealizaci a už svým vzezřením nám ukazuje, že svět je v neustálém měnícím se koloběhu a proměně. Posiluje takto naše nervy, zahání černé myšlenky a pocity beznaděje. Učí nás také rozvaze a samostatnému rozhodování.
Astrologická znamení: Panna

Léčebné účinky: Účinně pomáhá při těžkých duševních chorobách jako je schizofrenie, paranoia a nezvladatelné nutkání. Jeho léčebný účinek spočívá v celkovém prohřátí organismu, probouzí jej z malátnosti a spouští sebezáchovný vitalizační proces. Jeho centrem je solar plexus, kde aktivuje sníženou funkci orgánů, jejichž oslabení je často způsobeno emočními blokádami. V centru hrtanu mírní astmatické problémy, v centru třetího oka pomáhá při migrénách a silných bolestech hlavy. Aktivuje také pohybové centrum, reguluje látkovou výměnu a podporuje funkci jater hlavně při hepatitidě. Jeho voda na lačno podporuje léčbu kostí a kloubů.

Očista: Očišťujeme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na slunci dokud necítíme, že jsou jí plné.

 

Buddhovy náramky - TYRKYS rekonstruovaný - Ochranitelský kámen
Chrání naše tělo před nemocemi a úrazy a naši duši před uložením negativních vjemů do podvědomí.
Tyrkys byl ceněn starými národy jako ochranitelský a léčivý kámen, kterému se přisuzovaly léčebné účinky na celé tělo, stejně jako schopnost čerpat léčivou energii z Vesmíru. 
Spojuje se v něm síla Nebes se silou Země a pomáhá nám sjednotit své duševní poznatky a použít je v denním životě. Má přirozenou schopnost přitahovat z Vesmíru kladné a léčivé energie a činit tak naši duši přístupnou kráse. Jeho ochranná funkce spočívá v pohlcování negativních energií a škodlivých vibrací působících na naši auru. Při této bohulibé ochraně však často změní barvu a je nutno jej na čas navrátit matičce Zemi, aby nám mohl dále pomáhat.
Astrologické znamení: Ryby, Vodnář, Střelec, Blíženci

Léčebné účinky: Tyrkys je vhodný k léčení problémů při vyjadřování (koktání, problém zformulovat myšlenku, mluvit na veřejnosti), v tomto případě pokládáme jeden kámen na pátou čakru a zároveň ještě jeden kámen na čakru čtvrtou.
Další indikací je bolest v krku a na plicích a záněty v těchto oblastech. Ideální v tomto případě je nosit náhrdelník z tyrkysu tak, aby se dotýkal postižených míst a při léčení by se měl mimoto ještě pokládat jeden kámen na pátou čakru.
Při nošení na srdci má na něj velmi pozitivní a posilující vliv.
Zároveň se také osvědčil při zlých snech. V tomto případě by se měl nosit co nevětší kámen, popřípadě celý náhrdelník.

Očista: Tyrkys je kámen velmi citlivý na pot, oleje a kosmetiku a proto by se měl po každém nošení opláchnout vlažnou vodou. Někdy je vhodné nechat kámen prostě odpočinout a pokud ztratí barvu, je potřeba jej na čas odevzdat panenské Zemi, aby nabyl zpět své léčivé účinky. Nabíjíme jej  v dosahu slunečních paprsků, ale na přímém slunci opatrně. 

 

Buddhovy náramky – UNAKIT - Kámen rovnováhy
Unakit je kamenem rovnováhy ať již v oblasti psychické, tak i zdravotní, které spolu nerozlučně souvisejí.

Unakit pro svůj půvab byl již v antice používán ve šperkařství a ctěn jako talisman, který měl bojovníkům zajistit nezranitelnost a šťastný návrat k rodině. Osvětluje a mirní problémy, které v sobě nosíme již řadu let a pomáhá nám konečně opustit traumata, jež jsou pro nás pouze zátěží a jitří naše bolesti.

Léčebné účinky: Položen na stydké kosti u žen tiší menstruační bolesti, u mužů pak problémy s prostatou. Pomáhá znovu nabýt fyzických a duševních sil, zesláblých po přestálé těžké nemoci, zahání smutek a trápení, které by mohlo negativně ovlivnit celý regenerační proces. Posiluje i systém imunitní a podporuje činnost jater a žlučníku a s nimi i spojený trávicí proces. Na čakře srdce pomáhá při dechové nedostatečnosti, při alergickém nebo chronickém onemocnění plic, způsobeném jejich znečištěním. Výraznou pomocí při problémech trávicího traktu, je zejména jako unakitová voda užívaná na lačný žaludek.

Očista: Buďto přes noc v misce vody nebo pod proudem pár minut. Přímé slunce snáší dobře, můžeme jej pár hodin slunit.

 

Buddhovy náramky – ZÁHNĚDA - Antidepresivní kámen
Záhněda je kamenem zahánějícím deprese a pomáhá nám překonat závislosti na věcech materiálních, odvádějících nás od duchovního úsilí.

Záhněda je považována za příklad symbiózy, snoubí se v ní světlo a tma a na jemnější úrovni nám dokazuje harmonii protichůdných energií. Pomáhá jedincům se silnou závislostí na materii se od této materie odpoutat a věnovat se duchovním záležitostem a naopak jedincům žijícím s hlavou v oblacích, pomáhá se vyrovnat s materiálním světem kolem nás. Temná zář záhnědy v nás podněcuje abstraktní myšlení, jehož plody nám umožní uskutečňovat v běžném životě. 
Astrální znamení: Kozoroh

Léčebné účinky: Záhněda je nejúčinnější při léčbě chronických stavů sklíčenosti a depresí. Posiluje nervy, uvolňuje vnitřní napětí a křeče a tiší bolesti všeho druhu. Příznivě pak ovlivňuje léčbu infekčních nemocí, vaziva a rakovinných nádorů v počáteční fázi. Masáže záhnědou zmírňují bolesti zad a záhnědová voda posiluje svalstvo a tukovou tkáň, čímž zabraňuje vzniku celulitidy.

Očista: Záhnědu čistíme zvláště důkladně, protože na sebe váže mnoho negativní energie. Kombinujeme očistu pod tekoucí vodou s očitou na noc v misce vody. Nabíjíme je na nepřímém slunci, pokud možno položené na drúze křišťálu.

 

 

Kontakt

BIOPOTRAVINY LETŇANY

prodejna@bioletnany.cz

BIOPOTRAVINY
Zdravá výživa
Ostravská 629
Praha – Letňany

OTEVÍRACÍ DOBA:
PO-PÁ 9.30-11 a 15-19 hod.
SO, NE, SVÁTKY ZAVŘENO

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."

+420 223 009 855

Vyhledávání

© Bioletňany 2010 Všechna práva vyhrazena.

Bioletnany.cz