Protože máme rádi originální věci, rozhodli jsme se rozšířit nabídku našeho obchodu o originální ruční práce.

 

 

Najdete u nás:

Pro výrobu čepic a nákrčníků byly použity kvalitní a příjemné materiály – bavlna, bambus, vlna, akryl.

Květiny, které vyrábíme, se nejvíc nosí jako brože na oblečení a kabelkách, ale i se sponkou do vlasů, jako čelenky a jako náramek na ruku.

Brož vytvořená z organzy má uchycení na brožový můstek. Vhodné na tričko, kabát, čepici, šaty, prostě na cokoliv si vzpomenete J

Přivítáme Vaše přání, pokud máte jakýkoliv dotaz, přejete si jinou barvu či velikost, tak nám napište, příp. se zeptejte přímo v prodejně.

 

Rady a tipy pro péči o pletené a háčkované ruční práce

Praní:

Oděv před praním převrátíme na rub a  pereme ve vlažné vodě (do 30°C, některé i do 40°C), nejlépe se speciálním pracím prostředkem na jemné prádlo. Vlněné oděvy nenamáčíme nikdy příliš dlouho nebo nepereme ve velkém množství pracího prostředku. Aby pletený či háčkovaný kus nezplstnatěl, snažíme  se zamezit tření, kartáčování a ždímání. Výjimkou jsou bavlněné oděvy, které lze krátce odstředit v pračce.

Máchání:

Pletený nebo háčkovaný oděv hned po praní mácháme tak dlouho, dokud voda nezůstane úplně čirá. Použitím aviváže v poslední máchací lázni dosáhneme větší hebkosti. Pozor! Ne všechny příze snášejí aviváž. U některých se oděv může vytáhnout nebo srazit.

Sušení:

Oděv po vymáchání položíme na ručník a opatrně vymačkáme. Vytvarujeme a necháme schnout položený na ručníku. Nejlepší je položit oděv i s ručníkem na sušící stojan. Nikdy pletené a háčkované oděvy nevěšíme!

Ukládání:

Pletené a háčkované oděvy nikdy nevěšíme na ramínko. Skladujeme je složené na místech chráněných před světlem. Aby Vaše oblíbené kousky nevybledly, nevystavujte je ani přímému slunečnímu světlu.

© Bioletňany 2010 Všechna práva vyhrazena.

Bioletnany.cz